Odstranění finančních překážek může také pomoci k tomu, aby bylo více lidí očkováno.
Myslím, že také musíme respektovat to, co se děje v Japonsku."
Japonští občané, tradičně silní zastánci olympiády, jsou znepokojeni. Protesty v Tokiu s občany pochodujícími v ulicích pokračují. Průzkum zveřejněný v pondělí zjistil, že 83 % japonských voličů se domnívá, že by hry měly být zrušeny nebo znovu odloženy. A začátkem tohoto týdne Asociace lékařů v Tokiu s 6 000 členy vyzvala Mezinárodní olympijský výbor, aby zrušil hry, které mají začít 23. července.
Proočkovanost v Japonsku je extrémně nízká. Podle agentury Reuters bylo k 19. květnu očkováno pouze 2,8 % ze 126 milionů japonských občanů. Infekce COVID jsou na vzestupu, každý den je v průměru hlášeno 5 679 nových infekcí.
I tak si MOV pevně stojí. V příspěvku na webových stránkách MOV z 10. května prezident Thomas Bach říká: "I nadále se budeme řídit vědeckými a lékařskými znalostmi z celého světa, abychom mohli organizovat bezpečné olympijské a paralympijské hry Tokio 2020 pro každého." MOV spolupracuje se Světovou zdravotnickou organizací na řízení testování, karantény, příjezdu a dalších opatření.
Bach ve středu podle agentury Reuters řekl, že je přesvědčen, že 80 % sportovců bude před začátkem her očkováno.
Veřejné zdraví, odborníci na etiku: Zrušení nebo zvýšení míst konání
Mnoho odborníků na veřejné zdraví tvrdí, že hry by měly být zrušeny nebo odloženy. Pokud budou hry v Tokiu pokračovat podle plánu, „má potenciál stát se super-rozšířenou událostí," říká William Schaffner, MD, odborník na infekční choroby z Vanderbilt University Medical Center v Nashvillu. "Vzhledem k tomu, že rozšířený COVID v Japonsku zdůrazňuje jejich systém zdravotní péče a v současnosti je v Japonsku velmi nízká proočkovanost, přivedení mnoha lidí letos v létě na mezinárodní místa připravuje věci pro budoucí šíření, a to i mezi sportovci a všemi lidmi, kteří poskytují služby sportovců.
"Z hlediska veřejného zdraví se fakta shodují ve prospěch nepořádání olympijských her v Tokiu."
Dva měsíce před zahájením letních olympijských her v Tokiu je pouze 1 % Japonska plně očkováno proti #COVID19 – což vedlo některé k otázce, zda by hry měly pokračovat. https://t.co/zpgRJ62cn2
— Zprávy z vědy (@NewsfromScience) 19. května 2021
Jednou z možností bez zrušení by podle něj bylo vytvořit místa po celém světě, aby byla akce bezpečnější.
"Tady jde opravdu o peníze," říká Timothy Brewer, MD, profesor medicíny a epidemiologie na UCLA School of Public Health and Medicine. Zatímco počty případů COVID v Japonsku rostou, „Japonsko si stále vede opravdu dobře ve srovnání s USA a Evropou na jejich vrcholu." Skutečným problémem je podle něj nízká proočkovanost v zemi. "Neočkovali mnoho lidí, tak proč riskovat, že způsobí další šíření? Myslím, že riziko není nutně pro sportovce (z nichž mnozí mohou být očkováni), ale spíše pro obecnou japonskou populaci."
Etika by diktovala odklad, souhlasí Arthur Caplan, PhD, bioetik z New York University. "Chraňte své sportovce, chraňte Japonsko," on říká. "Myslím, že je ještě předčasné míchat očkované a neočkované."
Nedělá si naději, že se tak stane. "Vypadá to, https://recenzeproduktu.top/nicozero/ že vláda je šikovná, aby se to stalo."
Přenos po očkování: jak pravděpodobný?
Shluk infekcí Yankees u očkovaných lidí vyvolal další otázky o tom, co se může stát v rodinách, na pracovištích a na akcích, jako je olympiáda. Sedm z infikovaných členů nemá příznaky a dva mají mírné příznaky, uvedla CNBC.
Vypuknutí Yankees „je druh seskupeného ohniska, které naznačuje, že vakcína není neomylná v prevenci přenosu," říká Larry Corey, MD, profesor medicíny ve Fred Hutchinson Cancer Research Center a hlavní řešitel operačního centra COVID-19 Prevention Network. Zatímco on a další odborníci tvrdí, že důkazy se přiklánějí k vakcínám, které obvykle chrání před přenosem viru, „důkazy, které máme o snížení přenosu, jsou nepřímé důkazy," on říká.
Nejčastěji citované studie o riziku přenosu po očkování zahrnují:
Výzkumné studie v Izraeli, které sledovaly nově očkované lidi a porovnávaly je s lidmi, kteří se nenechali očkovat. Podívali se na různé věkové skupiny. "Výskyt [COVID-19] u dětí klesal, jak se zvyšovala proočkovanost u dospělých," Corey říká, že očkování snižuje riziko přenosu. Studie 3960 očkovaných amerických zdravotních pracovníků a dalších pracovníků v první linii, ve které výzkumníci zjistili, že vakcíny Moderna a Pfizer jsou 90% účinné proti infekcím, bez ohledu na stav příznaků. Dělníci byli testováni týdně po dobu 13 týdnů. Britská studie, která se zabývala přenosem v domácnostech. "Agentura veřejného zdraví v Anglii sledovala více než půl milionu očkovaných lidí a sledovala kontakty v domácnostech," Brewer říká. "Zjistili, že v domácnostech, kde se někdo nakazil COVID a nikdo nebyl očkován, dostalo COVID 10 % kontaktů v domácnosti. U těch, kde byl indexovaný člověk očkován, bylo riziko přenosu kolem 4 až 6 %. Zkrátilo to zhruba na polovinu. Čím více se nechá očkovat, očekáváte méně a méně přenosu."
"Žádná vakcína není 100%," říká Corey. "Vakcína vás chrání před těžkým onemocněním, hospitalizací a smrtí, což je její cíl, říká. V tomto ohledu vakcíny dělají svou práci.
Yankeeové dali do skříňky Gleybera Torrese ochranný oblek, dezinfekci na ruce a hromadu roušek, protože se právě dnes vrací z COVID 🤣 pic.twitter.com/FeY5t1rgpY
— Talkin’ Yanks (@TalkinYanks) 19. května 2021
Odborníci se také shodli, že je těžké přesně určit, co se stalo s klastrem Yankees. Mnoho podrobností není k dispozici, například kolik času uplynulo po očkování. Zatímco někteří odborníci tvrdí, že to bylo pravděpodobné, že si to členové týmu dali navzájem, s odkazem na čas strávený spolu v těsné blízkosti, jiní tvrdí, že se mohli nakazit od ostatních, se kterými byli v kontaktu. "Je také možné, že některé [testy] byly falešně pozitivní," Brewer říká. Co je na situaci Yankees jedinečné, říká, je časté testování i při absenci příznaků.
„Pokud vakcína předchází závažným onemocněním a pomáhá rychleji dostat nemoc pod kontrolu, má smysl, že snižuje přenos," Sell říká. "Myslím, že odpověď je většinou ano."
Ale ne, Sell a další odborníci říkají, 100%.
To nikdy nebylo pravděpodobné, říkají jiní odborníci.
Michael Mina, MD, epidemiolog na Harvardské univerzitě T.H. Chan School of Public Health tvrdí, že vakcíny COVID-19 jsou velmi účinné, ale nezabrání infekcím. Skutečným bodem, řekl, je, že tyto postvakcinační infekce jsou obvykle docela nesmyslné.
„Podle mého názoru, pokud to nejsou infekce, které způsobují onemocnění, mělo by se na ně nahlížet velmi odlišně od průlomového případu, což je termín, který by měl být absolutně vyhrazen pro případ, který způsobuje onemocnění,“ řekl magazínu New York.
Mina řekla, že skutečným průlomovým případem je případ, kdy očkovaná osoba přemůže vakcíny a způsobí, že infikovaná osoba onemocní.
“Skutečnou otázkou je, zda na těchto reinfekcích záleží – nebo spíše – mají reinfekce negativní důsledky?” řekl.
8. června 2021 – Poradit váhajícím s vakcínami ohledně výhod imunizace COVID-19 může být občas nepříjemné nebo dokonce bojové.
I když je nyní odhadem 52 % dospělých Američanů plně očkovaných proti koronaviru, někteří lidé se stále zdráhají připojit se k očkované většině – i když státy a společnosti nabízejí kreativní pobídky pro získání výstřelu, jako jsou miliony dolarů v loteriích, dárky s brokovnicemi a ano, dokonce i pivo zdarma.
Odborníci ve Spojeném království zaujímají odlišný přístup k boji s váháním ohledně očkování a navrhují lékařům a úředníkům veřejného zdraví, aby měli na paměti takzvané „5 C“, aby se zvýšila pravděpodobnost plodné diskuse.
Fantastické – gratuluji 🇨🇦 🇬🇧 🇮🇱 V USA máme velký problém s váháním vakcín, který nám brání v takovém úspěchu a ochraně https://t.co/vQdRPJwJQu
— Jake Tapper (@jaketapper) 6. června 2021
"Základním poselstvím pro diskusi o očkování a jednání s pacienty je vést je otevřeným, čestným a neodsuzujícím způsobem," hlavní autor nového komentáře Mohammad Razai, MD, říká.
Užitečný může být například přístup ‘Elicit-Share-Elicit’, říká.
"Zde se zdravotnický pracovník ptá na otevřené otázky, aby identifikoval obavy, a poté nabízí, že se podělí o své odborné znalosti o tomto problému,"Razai, praktický lékař a výzkumný pracovník na univerzitě svatého Jiří v Londýně, dodává.
Důvěra
Začněte tím, že se zaměříte na první „C“ – důvěra – navrhuje Razai, hlavní autorka Melinda Mills a kolegové v komentáři zveřejněném online 2. června v Journal of the Royal Society of Medicine.
Přimět lidi, aby věřili v bezpečnost, účinnost a důležitost vakcín "rozhodující," Razai a kolegové napsali. . Nedávná pozornost vzácným, ale závažným příhodám krevní sraženiny potenciálně souvisejícím s AstraZeneca a Johnson & Vakcíny Johnson COVID-19 by mohly mít na takovou důvěru škodlivý vliv, dodali.
Uspokojení
Razai a kolegové definují váhání s vakcínou jako zpoždění v přijetí nebo odmítnutí očkování navzdory dostupnosti vakcíny.
Někteří výzkumníci poukazují na vnímání nízkého rizika COVID-19 ve spojení s vnímáním nízkého rizika závažných onemocnění – zejména mezi mladými lidmi a jednotlivci s nižším socioekonomickým postavením – pro podporu spokojenosti.
Nyní, když se povolení nouzového použití vakcíny rozšířilo na nižší věkové skupiny, "řešení samolibosti prostřednictvím opakované komunikace o riziku je zásadní pro usnadnění informovaného rozhodování," napsali autoři.
Pohodlí
Pokud nabízíte vakcíny pohodlným způsobem, může být ten, kdo váhá s vakcínou, náchylnější k očkování – to je podstata třetího C. Poskytování očkování proti COVID-19 na snadno dostupném místě může zlepšit přístup a přijetí, vědci napsal.. Odstranění finančních bariér může také pomoci k tomu, aby bylo více lidí očkováno.
Důkazy o výhodnosti napomáhající snahám o očkování již existují u jiných imunizací. Například nabízení vakcín proti chřipce na školách ve Spojených státech může zvýšit proočkovanost. Další studie ukázala, že míra proočkovanosti se ve Spojeném království zvýšila, když byly vakcíny nabízeny v lékařských ordinacích a lékárnách.
Sdělení
Z tohoto důvodu Razai a kolegové navrhují, aby byly vakcíny distribuovány do lékáren, kanceláří primární péče a důvěryhodným zdravotnickým pracovníkům, aby se zvýšila jejich akceptace. Čtvrté C v jejich strategii zahrnuje efektivní komunikaci a rozptylování dezinformací.
"Dopadne to špatně, pokud lékaři předpokládají, že vše, co lidé potřebují, je více faktů a důkazů," říká Razai "Je velmi nepravděpodobné, že by jednosměrná komunikace vědy bez zapojení do dialogu nastolila důvěru nebo důvěru v bezpečnost, důležitost nebo účinnost vakcín."
"Klíčem je vést dialog a naslouchat obavám," on přidává.
Řešení jakýchkoli dezinformací zůstává zásadní. "Dezinformace se živí obavami a obavami lidí z pandemie, aby podporovaly antivakcinační konspirační teorie," poznamenali autoři.
"Nadměrné množství informací, rychlé změny v informacích a pokynech COVID-19 a nedostatek jistoty způsobily, že se dezinformace šíří rychleji než infekce," dodali, "čímž vzniká všeobecná nedůvěra a zmatek."
Aby se zabránilo dezinformacím, skutečný transparentní dialog by mohl zmírnit obavy a vybudovat důvěru ve vakcíny, poznamenávají autoři. Razai se těmito a dalšími taktikami zabýval v dokumentu BMJ zveřejněném 20. května.
"Rád bych viděl větší kontrolu nad šířením dezinformací prostřednictvím sociálních sítí," říká Ludmila De Faria, MUDr. "Na druhou stranu, návrh listu, že „vláda zakazuje sdílet dezinformace“ je kluzký svah."
"Aby politiky veřejného zdraví fungovaly, musí obecná populace důvěřovat těm, kdo politiky vytvářejí. Cenzura nevytváří důvěru," De Faria, předseda výboru Americké psychiatrické asociace pro duševní zdraví žen a mimořádný klinický profesor psychiatrie na Floridské univerzitě, říká.
Kontext
C. Razai a jeho kolegové se domnívají, že když vše zasadíme do kontextu, jsou ve vakcinačních iniciativách často přehlíženy faktory, jako je etnická příslušnost, povolání a socioekonomický status.
"Problém začíná už u samotného termínu váhání vakcíny," napsali autoři. "Tato formulace zdůrazňuje individuální chování a připisuje určitou vinu každé zdráhavé osobě. Tento přístup nebere v úvahu "silné strukturální faktory, jako je systémový rasismus a přístupové bariéry,“ poznamenali.
Většina výzkumů ohledně přijímání vakcín se provádí v zemích s vysokými příjmy, dodali, a v důsledku toho bylo identifikováno několik účinných strategií pro lidi v prostředí s nízkými a středními příjmy.
„Velmi užitečný“ návod
"Navrhovaný rámec je velmi užitečný," říká De Fari.. "Je to jako motivační rozhovor ve smyslu identifikace možných překážek pro dodržování léčby a jejich odstranění, pouze rozšíření na veřejné zdraví."
Poskytování jasných informací, které se zabývají konkrétními problémy, odpovídání na otázky, poskytování jasné a konzistentní zprávy, která je šířena prostřednictvím různých platforem, a usnadňující proces získání vakcíny "jsou skutečně klíčové problémy úspěšné očkovací kampaně," ona říká.
I tak, "bude malé procento populace, které se nenechá očkovat bez ohledu na to, jakými strategiemi je přesvědčili, jak tomu bylo v minulosti u jiných vakcín, varuje.
22. června 2021 – Lékař z Providence, RI, čelí tisícům dolarů pokuty za údajné nedodržení ochrany COVID-19 a vědomé vystavování svých pacientů a personálu koronaviru.
Úřad pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (OSHA) amerického ministerstva práce citoval Anthonyho Farinu, MD, za to, že vystavil pacienty a zaměstnance COVID-19, když byl nemocný a ve svých kancelářích neučinil nezbytná opatření proti pandemii.
Vyšetřování bylo zahájeno poté, co bylo na podzim roku 2020 šest zaměstnanců pozitivně testováno na COVID-19.
Farina, specialista na interní lékařství, který promoval na lékařské fakultě Brown University v roce 1991, dostal pokutu 136 532 dolarů za to, že nepoužil bezpečnostní opatření proti koronaviru, včetně čištění a dezinfekce, správné filtrace vzduchu, bariér mezi pracovními prostory a screeningu symptomů zaměstnanců. Příkaz tvrdí, že nenařídil sledování kontaktů nebo karanténní období pro zaměstnance, kteří byli vystaveni pacientům s COVID pozitivním.
Vyšetřování Farinových činů je součástí většího zásahu OSHA proti společnostem, které vystavují zaměstnance riziku nákazy COVID-19; národní důrazový program zahájený 12. března.
Dr. Anthony Farina Jr., specialista na interní lékařství na Rhode Island se šesti lékařskými ordinacemi v Johnstonu, East Greenwichi a North Providence, je obviněn z práce v nemoci COVID-19, infikování své kanceláře a dalších pochybení, která státní rada lékařského…